Antik Güller Hassas Ciltlere

Antik Güller Hassas Ciltlere

O, bir Fransız klasiği...

Madam Sévigné’nin bir zamanlar yaşadığı,taş duvarlarla çevrili bahçesinden gül kokularının yayıldığı şatodan Durance’ın etkilenmemesi mümkün değildi.

Bu özel bölgenin gizlerini keşfeden Durance, Drôme’de yer alan ve Centifolia gülleriyle meşhur Grignan’ın ekolojik zenginliklerinden yararlanıyor.

Özellikle hassas ciltlere özel bir güzellik serisi yaratmak ve zamanın ruhuyla iç içe doğal kozmetik ürünlerini hazırlamak için Durance, ilhamını geleneksel Provence ürünlerinden alıyor. Provence’ın geleneklerini sürdüren Durance, gülün büyülü ve iyileştirici özelliklerini biraraya getiriyor.

Gül, parfüm üreticileri tarafından el üstünde tutulmakla birlikte tedavi özelliğinden ötürü “büyük ilaç” olarak da tanınır. İltihap önleyici, yatıştırıcı ve yenileyici özellikleriyle bilinen gül, genellikle kızarıklıkları ve doku hasarlarını tedavi etmekte kullanılır. Antioksidan, sıkılaştırıcı ve kan dolaşımını harekete geçiren özellikleri ile cildin güzelliğinin ve elastikiyetinin korunmasına yardımcı olur.

Durance, bu olağanüstü serinin formülünü geliştirmek için Centifolia ve organik misket gülünün yaprak ve özlerini seçti. Antik Gül serisi Centifolia gülünden elde edilen organik gül özleri ve doğal vitaminler içerir. Anti-aging özelliğine sahip, sıkılaştırıcı, besleyici ve pürüzsüz bir görünüm veren Antik Gül serisi cildin esnekliğini arttırır. Hücre yenilenmesini hızlandırır, dokuları serbest radikallere karşı korur, cilt pürüzsüz bir hale gelir, mükemmel bir şekilde korunur ve daha genç görünür.

Hassas cilt nedir?

Hassas ve nazik ciltler kolayca tahriş olur: sıcaklık değişimlerine karşı savunmasızdır, soğuk havada matlaşır sıcakta ise kızarır. Kaşıntı görülebilir, kızarmaya meyillidir. Soğuk hava, rüzgar, klima, kirlilik ve stres gibi dış etkenlere karşı reaksiyon gösterir. ‘Büyük ilaç’ olarak bilinen güller çoğunlukla lekeli kızarık cildi ve soğuk yaralanmalarını tedavi etmek için kullanılır. Yatıştırıcı ve yenileyici özellikleri ile çok hassas olan ciltlerin güzel kalmasına yardımcı olur.

Antik Güller ürünlerinde bulunan Centfolia gülü yaprakları ve organik gül esansiyel yağı hassas ciltleri yatıştırır ve yumuşatır.