Erkek Bakım L’Ome

Erkek Bakım L’Ome

L’Òme [omé] Provence dilinde Erkek anlamına gelir.

Durance, bu seri için Provence kadınlarının hatıralarından yola çıkarak onların erkeklerine adadıkları doğal şifa reçetelerinin sırlarını ortaya çıkardı. Provence kadınlarının yemeklerde ve eşleri için hazırladıkları merhemlerde ufak bir çalı bitkisi olan deniz akdikeni kullanırlardı. Bu bitkinin vitaminler, mineraller ve esansiyel yağ asitleri bakımından çok zengin meyveleri vardı. Bu meyveler onları toplayan ve koruyucu, yenileyici ve antioksidan özelliklerinden dolayı erkeklere bakım yapmak için kullanan kadınların gururuydu.

Durance L'Òme serisi bu gelenekten esinlenerek deniz akdikeni özleriyle oluşturuldu. Serinin ürünleri bu özler sayesinde erkek cildini yeniler, bakımını yapar, yaşlanmaya karşı korur, yumuşak tutar ve cilt esnekliğini korur. Traşta tahriş olan cildi besleyici özelliklerinin yanı sıra nemlendirici, onarıcı ve antiseptiktir.

Durance bu seride ayrıca Absinth (pelinotu) olarak bildiğimiz efsanevi bitkiye parfümlü bir teşekkür sunuyor. Absinth’in izleriyle Provence ruhunu ve büyüleyici güzelliklerini canlandırıyor. Absinth, Oscar Wilde’ın Yeşil Peri’si, sanatçıların ilham kaynağı, yasaklı parfüm, çağdaş Durance erkeğine karşı konulmaz bir çekicilik vaat ediyor.